Budowa basenów ogrodowych, kąpielowych, publicznych i prywatnych

Ponad 20 lat doświadczenia, korzystanie z nowoczesnych technologii oraz indywidualne podejście do każdego Klienta – wszystko to sprawia, że budowane przez nas baseny kąpielowe, zarówno publiczne, jak i prywatne spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Korzystamy ze zdobytych doświadczeń i wiedzy, a także innowacyjnych rozwiązań firmy Desjoyaux, minimalizując czas realizacji, a także tworząc rozwiązania zgodne z oczekiwaniami każdego z Państwa. Zajmujemy się także projektowaniem, doradzając rozwiązania i nie ograniczamy się co do kształtów, wymiarów i stylów wykończeń - dlatego spełniając swoje marzenie możecie Państwo puścić wodze fantazji.

Wśród oferowanych przez nas usług znajduje się przede wszystkim budowa basenów:

Aby przybliżyć Państwu proces budowy basenów i wykorzystywanych przez nas nowoczesnych technologii, przedstawiamy poniżej poszczególne etapy ich tworzenia. Dzięki temu planowi zaznajomić się można z możliwościami konfiguracji, a jednocześnie radami naszych specjalistów. Również ważne bowiem od wybranych rozwiązań technologicznych jest na przykład odpowiednio wybrane miejsce w ogrodzie, na którym planujemy stworzyć wymarzony basen.

Budowa – krok po kroku

Chcemy przybliżyć Państwu nasze działania, abyście wiedzieli jak wygląda proces budowy basenu kąpielowego przez firmę API. Podstawowymi kwestiami są oczywiście wybór basenu i technologii, w czym pomogą Państwu nasi specjaliści. Bardzo istotne jest także znalezienie odpowiedniego miejsca – nienarażonego na wiatr, właściwie nasłonecznionego oraz intymnego, w którym będziecie Państwo czuć się maksymalnie komfortowo.

  1. Pierwszym etapem budowy jest zawsze wykonanie wykopu, który będzie odpowiadał kształtowi oraz wymiarom basenu ogrodowego.
  2. Następnie budowana jest struktura, zapewniająca naszemu basenowi stabilność – rozmieszczane są bloczki betonowe i montowana jest konstrukcja wykonana z prefabrykatów.
  3. Po wykonaniu struktury przechodzimy do betonowania – poddawane zbrojeniu jest dno, a prace wykonywane są za pomocą pompy do betonu. Niezwykle istotne jest również zbrojenie żeber pionowych oraz wieńca w dolnej i górnej części ściany, co sprawia, że konstrukcja staje się samonośna.
  4. Dno zostaje wyrównane za pomocą specjalnej warstwy wykończeniowej.
  5. Przychodzi czas na wykonanie obrzeża oraz płyt plażowych. Korzystamy ze sprawdzonych obrzeży wykonywanych przez firmę Desjoyaux, które doskonale współgrają z określonym rodzajem płytek. Montowane są one na wieńcu w górnej części niecki, dzięki czemu możliwa jest ich łatwa wymiana, a także swobodne założenie linera.
  6. Ułożony zostaje drenaż (kiedy jest to konieczne – obsypujemy konstrukcję).
  7. Montujemy liner, który sprawia, że baseny ogrodowe posiadają kolor i są w stu procentach szczelne. Zakładany jest za pomocą specjalnego profilu montażowego, dzięki czemu zadanie to jest łatwe, podobnie jak ewentualne zdjęcie linera (bez naruszania innych elementów basenu). Korzystamy z linerów Desjoyaux, spośród których możecie Państwo wybrać nie tylko standardowy, niebieski kolor, ale również inne warianty.
  8. Podłączane są grupy filtrujące – dzięki bezrurowemu systemowi, który nie wymaga kanalizacji, zyskujemy komfortowe i ekologiczne baseny przydomowe, w których dużo łatwiej jest kontrolować zużycie wody.
  9. Dochodzimy do najbardziej oczekiwanego, ostatniego etapu, którym jest napełnienie niecki wodą. Od teraz możemy cieszyć się wyjątkowym komfortem w swoim ogrodzie!

Proces budowy trwa maksymalnie 14 dni roboczych. Należy pamiętać o tym, że w niektórych przypadkach konieczne będzie uzyskanie zgody na pozwolenie budowy albo dostosowanie się do wytycznych miejskiego planu zagospodarowania budowy. O wszelkich kwestiach formalnych dowiecie się Państwo w swoim urzędzie miejskim.

Warto? Oczywiście!

Nasze rozwiązania są cenione z wielu powodów:

 
Zobacz nasze realizacje
Nasze mokre wakacje